Botoks Ne İşe Yarar?

Botoks Ne İşe Yarar?

İzmir’de gençleşmek ve estetik yaptırmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi olan Botoks, belirli bakterilerin avlarını yakalamak için ürettikleri bir nörotoksin olan proteinin kısaltılmış adıdır, asıl adı latince haliyle botulinum toksindir. Söz konusu nörotoksin, avın üstüne geldiğinde onu uyuşturur ve böylece de bakteri onu kolayca yiyebilir, bu proteinin, küçük bakterilerde üretiliyor oluşu onları insan doğası için tehlikesiz hale getirirken üretimini de ucuz kılmaktadır. Botoks izmir kliniklerinde çok yaygın bir estetik operasyon olduğu için genç kalmak isteyen kadınların yaptırmak istediği bir işlemdir. Söz konusu nörotoksin belirli dozlarda, insan vücuduna zerk ettiğinde belirli kasları gevşeterek bize fayda sağlamaktadır, bunların başında ise yüz kasları ya da göz kasları gelmektedir. Şaşılığın ya da kırışıklığın tedavisinde son elli yıldır etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Botoks Kimlerde Uygulanabilir?

Yüz kaslarından doğan kırışıklıklara sahip olan İzmir’li insanlarda, göz kasılmaları ya da seyirmeleri, şaşılık sorunları ya da çeşitli nörolojik hastalıkları olan herkeste kullanılabilir, herhangi bir üst yaş sınırı ya da alt yaş sınırı mevcut değildir, botoks için çok geç ya da çok erken gibi bir durum söz konusu değildir, eğer kırışıklıklarınız güneş, rüzgar, kirli ortamlar ya da darbeler ile oluşmuş ise botoks izmir kliniklerinde uygulamanız size bir fayda sağlamayacaktır, aynı zamanda da özellikle kaş çevresi, göz altı, burun çevresindeki kırışıklıklarda tercih edilmektedir, hayati önem taşıyan, ağız çevresindeki kasların gevşemesi yaşamınızı zorlaştırabileceğinden herhangi bir şekilde tercih edilmemektedir. Aynı zamanda da botoks ter izlerinin kapatılması için koltuk altında dahi uygulanabilmektedir, bu tedaviler sonrasında özellikle botoks tedavisinin uygulandığı noktaları sıkmamaya ya da koltuk altı tedavisinde de gazlı materyaller, parfüm gibi kullanmamaya çalışmalısınız, böylece ilacın başka noktalara yayılması engellenmiş olunur.

Botoks Fiyatları Nedir?

Botoks fiyatları, günümüzde artan klinik imkanlar ve rekabet ile giderek ucuzlamaktadır. Botoks fiyatlarının ucuzlamasının bir diğer nedeni ise botoks kremidir, bu kremler sayesinde, botoks uygulamalarını gerçekleştiren doktorlar şikayetçilerini çekmek için daha farklı fiyat politikaları izlemektedir, günümüzde botoksu eğer yüzünüz için yaptırıyorsanız fiyatlar genellik ile dört yüz ile bin lira arasındadır, şikayetinizin ve arzularınızın derecesi, ilacın kalitesi, doktorunuzun kalitesine göre fiyatlar çeşitlilik gösterecektir, bu işlemi her dermotolojist, kulak burun boğaz uzmanları ya da estetik cerrahları gerçekleştirebilmektedir.

Botoks Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Çoğu operasyona göre en kolay, iyileşme süresinin yaşandığı tedavidir, operasyonun tamamı İzmir’de genellikle on beş dakika sürer ve herhangi bir ön tetkik gerektirmez, kan tahlillerinizin bu konuda bir önemi yoktur, sadece deri kalınlığı, deri türü, kırışıklık derinliği ve sıklığı ölçülür ve bir ilaç profili çıkartılır, işlem sonrası kalkarak evinize yürüyüp gidebilirsiniz, sadece botoks yapılan bölgeye, herhangi bir darbe yememeniz ilacın yayılmaması için önemlidir, çok sorulan sorulardan birisi de herhangi bir şişlik olup olmayacağıdır, botoks herhangi bir şişlik meydana getirmez, kaşıntı ya da gıdıklanma gibi etkilerle de karşılaşmazsınız.

Botoks Zehirli Midir?

Bu soruya teknik olarak her İzmir ilindeki her doktor evet demek zorundadır ancak bu ilacın zararlı olduğu anlamına gelmemektedir, botoks kaslarınızı kalıcı olarak da felç etmemektedir, sadece kası çalıştıracak olan sinyalleri kesmektedir ya da yavaşlatmaktadır, bu bir felç ya da zehirlenme durumu değildir. Bazı şikayetçiler, özellikle de botoks sonrası bölgenin hissizleştiğini söylemektedir, bu durum çok az rastlansa da birkaç gün sonunda derideki hisleriniz ve mimik kontrolleriniz tamamen geri gelir, ilacın bünyenizde kalıcılığının olmayışının avantajlarından birisi de  budur.

Botoks, günümüzde pek çok kişi tarafından düzenli olarak tercih edilen bir iğneyle gençleşme yöntemidir, çok basit birkaç çizginin kaybolmasıyla bile kendinizi hiç beklemediğiniz kadar çekici bulabilir ve özgüveninizi geri kazanabilirsiniz.