Seo ve Arama Motorlarının Önemi

Arama motorları ziyaretçi kitlesi ile site arasında aracılık yapar. Bütün arama motorlarına baktığınızda sadece anahtar kelime girebileceğiniz bir alanla karşılaşırsınız. Bu kadar basit ve sade bir tasarım arama motorları ve sahiplerine milyarlarca dolar günlük veya aylık para kazandırmaktadır. Eğer İstanbul’da herkes gireceği sitenin ismini tarayıcılara girseydi ve hiç arama motoru kullanmaya gerek duymasaydı arama motorlarının hiçbir işlevi olmayacaktı. İşte bu nedenle arama motorlarına bağımlı olmamak için insanlar kendi sitelerine kendi markalarına çok fazla değer vermekten geri kalmıyor ve istanbulseo firmaları ile ziyaretçilerin güvenini her bakımdan kazanmaya çalışmaktadırlar. Uzun bir süreçte Böyle sitelerin arama motorlarına hiçbir ihtiyacı kalmamaktadır…

Günümüzde arama motorlarını kullanmadan direkt olarak tarayıcıya site ismi yazılarak ziyaretçi toplayan Hatta günde milyonlarca ziyaretçi toplayan büyük isim yapmış siteler vardır. Böyle Siteler ziyaretçi kitlesiyle belli bir bağ kurmuşlar ve arama motorlarını aracı olmaktan çıkarmışlar. Ziyaretçiler bu siteleri sık kullanılanlar listesine eklemişlerdir ve arama motorlarına gerek kalmadan bu sitelere giriş yapmaktadırlar. Bu kadar büyük köklü geçmişi olan ve milyonlarca ziyaretçi akınına uğrayan sitelerin arama motorlarına hiçbir ihtiyacı yoktur. Bu siteler her biri ayrı birimlerle uğraşan büyük kuruluşlar olarak her gün onlarca Belki de yüzlerce içerikler girerler ve ziyaretçilerin aradığı bilgileri fazlasıyla verirler.

Örneğin istanbul merkezli ulusal gazetelerin ve televizyon kanallarının siteleri Bunlara örnek olarak verilebilir. Fakat geliri çok düşük olan hit almak isteyen yada ziyaretçi çekmek isteyen ve bu vesileyle para kazanmak isteyen internet siteleri arama motorlarına tamamen bağımlıdırlar. Arama motorlarının istanbul seo alanında ilk sıralarda olmak onların en büyük hedefidir. Böylece kendi kategorilerinde arama yapan ziyaretçilerini tamamen kendi sitelerine çekmek ve kendi sitelerinde tutmak ve en nihayetinde izleyicilere ya da yaretçilere reklamları tıklatmak Temel amaçlarıdır.

Sitenin kuruluş aşamasından itibaren belli bir kategori seçilerek o kategoriyi arayan ziyaretçi kitlelerini Hedef almak site sahiplerinin en akıllıca yapacakları girişimdir. Arama motorlarının size daha doğrusu ziyaretçi kitlelerine sunduğu hizmetin karşılığı milyarlarca dolar para olarak onlara geri dönmektedir.  Televizyon kanallarına reklam vermektense Google gibi bir firmanın daha geniş bir kitleye daha ucuz ve kalıcı bir şekilde ulaşacağını bilen dev firmalar internet reklamları ile satışlarını katlıyorlar.

Sitesini Geliştirmek İsteyenler İçin SEO Her Şeydir

Neticede arama motorları bu işi Hayır amaçlı olarak yapmıyorlar. Siteleri en iyiden en kötüye doğru sıralayarak ziyaretçilere aradıkları bilgiyi sunmaya çalışıyorlar reklam gelirlerinden kazandıkları milyarlarca dolardan site sahiplerine de bir miktar koklatıyorlar. İstanbul’da farklı kategorilere ayrılmış kendi alanında iddialı olan on binlerce internet sitesi her zaman yılmadan Seo alanında konumlarını korumak ve daha da yükseltmek için çalışıyorlar… Kendi kategorisinde Seo alanında ilk sırada olan bir site yeteri kadar kaliteli içeriklerle beslenmemeye başladığında ve Seo çalışmaları durdurulduğunda, hızla verilen bütün emeklerin boşa gittiği görülecektir çünkü arama motorları Bu sitenin içeriklerini yenilemediğini birkaç gün içinde fark edecek bir siteyi gerilere etmeye başlayacak. Bu nedenle Seo çalışmaları yapıldıktan sonra ve uzun emeklerin zamanın ardından üst sıralara çıktıktan sonra oturup kurulmak hiç çalışmamak çok kötü düşüşlere gelir kayıplarına neden olacaktır. İşte bu nedenle istanbul SEO firmaları sürekli Seo çalışmaları yaparak siteleri güncel tutmaya ve SEO alanında en üst sıralara taşımaya ve orda tutmaya çalışırlar.

Her şeyi Ben Yapayım

Hem özgün içerik girip hem site kodlayıp hem de reklamları yöneteyim diyen bir kişinin durumu; ava çıkarken 2 tavşanla karşılaşıp her ikisini birden tutmaya çalışan ve ikisini de kaçıran kişinin durumu gibidir. Bir insan bir işte çok iyi olabilir. Ama her işte mükemmel olmak hayaldir. Bu nedenle profesyonel seo çalışmaları yapan  Seo firmalarından destek almak, profesyonel makale yazarlarından seo uyumlu güncel içerikler satın almak sitenin sizlere para kazandırmasını devam ettirecektir.