Saç Ekimi Saç Dökülmesine Kesin Çözüm mü?

Erkeklerde özellikle 35 yaş sonrasında genetik kodlara bağlı olarak kellik sorunu görülmeye başlayabilir. Yani sanılanın aksine kellik yaşla değil genetikle daha fazla alakalıdır.  Kadınlarda görülen kellik sorunu ise genelde hamilelik, stres, kanser tedavisinin yan etkileri, saç yolma gibi sorunlar nedeniyle görülür. Tüm saç dökülmesi sorunlarında gelişen teknoloji ile beraber etkili bir çözüm geliştirilmiştir. Bu yöntem fue tekniği ile saç ekimidir. İzmir’de de birçok saç ekim merkezi hem fue tekniğini hem de fut tekniğini uygulayabilmektedir.

Fut ve Fue Teknikleri Farkı

2004 yılına kadar fut tekniği ile yapılan ekim işlemleri daha sonra saç ekimi İzmir merkezlerinde fue tekniğine yerini bırakmıştır. İlk yöntemde saçlı derinin enseden alınarak kel olan bölüme nakledilmesi durumu görülür. fue tekniğinde ise saç köklerinin nakli yapılır ve bir süre sonra saçların kendiliğinden çıkması beklenir.  fue tekniği çok daha konforlu ve basit uygulanan bir yöntemdir. Verdiği sonuç açısından da %100 başarı sağladığı bilinmektedir. Bu açıdan saç ekimi miktara da bağlı olarak kelliğe çözümdür denebilir. Ancak ekilecek olan miktarın bu noktada iyi ayarlanması gerektiğini belirtmek gerekiyor. Yani ekilen kökler yeni bir saç olarak varlığını devam ettirir, ancak bu köklerin de sayısı kellik derecesine göre ayarlanmalıdır. Bir kökten çıkan saç miktarı temel alınarak uygulama alanına göre işlem yapılmalıdır.

Saç Ekimi Dışındaki Çözümler Ne Kadar Sağlıklı?

Kellik sorunu için saç ekimi yaptırmak istemeyen kişiler alternatif yollara yönelebilmektedir.  Bu yöntemler, peruk takmak, saç spreyi ile renk koyulaştırmak gibi sıralanabilir. Uzun vadede düşünülürse saç ekimi işlemleri kalıcı sonuç verir. Ancak diğer yöntemler geçici olarak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Bir yıllık bir süre içinde tedavi görerek ömür boyu sizinle olacak saçlara ulaşabilirsiniz. Bu durum tek seferde masraf yaparak kalıcı sonuçlar alınmasına yardım edecektir.

saçların dökülmesi ve ekimi

Saç Ekiminin Yararları

Saç ekimi yaptıran kişi görsel olarak saçlarının olmamasından rahatsızlık duyan kişidir. Kişisel olarak daha iyi hissetmek için saç ekimi yaptırılarak kalıcı çözüm sağlanır. Bu iyi hissetme halinin sosyal alanlarla da ilgisi vardır. Yani daha rahat şekilde sosyal hayata katılabilmek kişisel değerlendirme açısından önemlidir.  Saç ekimi yaptıran kişiler karşı cinse daha rahat yaklaşabilir. İş hayatlarında kendileri hakkında iyi değerlendirmelerde bulunulduğunu düşünerek mutlu olabilir. Ayna karşısında kendisini daha sağlıklı ve iyi hisseder.  Ancak saç olmayan bölümlerin gerekenden fazla takılması hali çok da sağlıklı değildir. Kellik sizin görselliğinizin bir parçasıdır ve sizin verdiğiniz anlamlar daha önemlidir.

Saç Ekimi Yaptırmak Ucuz mu?

Saç ekimi fiyatları kel olan bölümün büyüklüğüne göre değişir.  Hafif dökülme ve açılma olan yerler daha uygun fiyatlarla tamamlanacaktır. Ancak geniş kellik olan yerlerde uyulama süresi artacağından fiyat da artar. Ancak bunun dışında da etkenler bulunur. Hastane politikası, kullanılan cihazların özelliği,  ekstra durumlar fiyatlarda dikkate alınacaktır.

 

İzmir Saç Ekim Doktorları

https://www.sacekimmerkezleri.com.tr/merkez/prof-dr-ufuk-bilkay/38