Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği  en çok yapılan ve günümüzde İzmir’de herkesin tercih ettiği bir estetik ameliyatı olmaya başladı. Bu ameliyatla şekil bozuklukları, belirli bir kaza sonrası travma nedeniyle burunda meydana hasarın düzeltilmesidir. Bu ameliyat yüz yapısının tam olarak gelişimini tamamlaması nedeniyle genel olarak 18 yaş sonrasında yapılmaktadır. Burun estetiği İzmir ile alakalı aklınıza gelen tüm soruların cevaplarını merak ettiklerinizi bu makalemizden öğrenebilirsiniz. Burun estetiği ameliyatında burnunuzda bulunan kıkırdak ve kemiklerin yapısı değiştirilir. Bu durum bazen kıkırdak ve kemikler eksiltilerek bazen de tamamlanarak gerçekleştirilir.

Dış görünümüne önem veren, yepyeni bir burunla yüz ifadesini yenilemek isteyenlerin tercih ettiği burun estetiği İzmir operasyonları gün geçtikçe daha da yaygınlaşmaktadır. Önceleri kadınların tercih ettiği ameliyat, estetik operasyonu olarak bilinse de günümüzde birçok erkekte bu estetiğe ilgi alaka göstermektedir. Bu ameliyatla tam istediğiniz gibi estetik bir burun meydana getirilir. Yapılan burun estetiğinin amacı, burnu şekil, büyüklük ve genel görünümüyle yüze uyumlu hale getirmektir. Uygulanan burun estetiği ameliyatıyla burun yapısı uzatılabilir, kısaltılabilir, küçültür ya da büyültülebilir. Burun delikleri küçültülebilir, kemer adı verilen burun üstündeki kemik yapı küçültülerek, burun yapısı daha oyuk bir hale getirilebilir, burun ucu sivriltilebilir ya da yuvarlak hale getirebilir. Kısaca burun estetiği ameliyatıyla burundaki kemikler ve kıkırdaklarla ilgili tüm değişimler yapılabilir

Burun estetiğinde amaçlanan temel olgular hem fonksiyonel solunum yani düzenli solunum yapabilme hem de yüz çehreniz ile uyumlu düzgün bir görünüme kavuşmaktır. Burun estetiği ameliyatı olmaya karar verdiyseniz tarafınıza burun estetiği İzmir tarafından aşağıda belirttiğimiz işlemler uygulanacaktır. Ameliyat öncesinde burnunuzun içi ve dışı, son teknoloji cihazların yardımı ile ayrıntılı olarak muayene edilir. Burnunuzun dışında yapılacak değişikler tarafınızla müzakere edilerek değerlendirilmektedir.

Yüzünüzün farklı açılardan fotoğrafları çekilir ve ameliyatı planlarken incelenir. Dijital kamera yardımıyla tarafınızdan alınan görüntüler üzerinde yapılacak çalışmalar neticesinde ameliyat sonrası görüntü hakkında fikir sahibi olursunuz. Yapılacak olan ameliyat genel anestezi ile birlikte tam donanımlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ameliyat süresi yaklaşık olarak 3-5 saat sürmektedir. Konu hakkında daha açıklayıcı olmak gerekirse ameliyat öncesi ve sonrasına ilişkin notlara göz atmakta fayda vardır.

burun estetiği ameliyatı hizmeti

Ameliyat Öncesi:

Burun estetiğine karar vermiş ve hekiminizden gün aldıysanız 10 gün süre öncesinde sigara alışkanlığınızı bırakmanız gerekecektir. Yine hekiminizden aldığınız günden 10 gün önce aspirin kullanılmamalıdır. Çünkü aspirin estetik sonrası kanamaya neden olmaktadır. Kuruyemiş ve meyvelerde bulunan asitlerin aspirin etkisi yapması nedeniyle yaklaşık bir gün önce tüketime ara vermemiz gerekir. Ameliyattan yaklaşık 12 saat önce yeme ve içmeyi kesiniz. Bu durum sizin için faydalı olacaktır.

Ameliyat Sonrası:

Ameliyat sonrası şiddetli ağrılarınız olmayacaktır. Ancak yine ameliyat sonrası ağrı kesici almanız gerecektir. Burun estetiği İzmir tarafından bu ve benzeri tüm kontrolleriniz yapılacaktır. Ameliyat sonrası belirli bir süre ayağa kalkmamanız gerekir. Yaklaşık olarak 5-6 saat dinlenmeniz gerekmektedir.Üç boyunca burun deliklerinde oluşacak kabuklanmayı önlemek için günde en az 2-3 kere kulak temizleme çubuğunun pamuklu kısmını oksijenli suya batırarak burnun içi temizlenmelidir. Mideniz bulanabilir, nadiren kusma durumu yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda endişe etmenize hiç gerek yoktur.

Sıcak gıdaları mümkün mertebe bir süre tüketmemelisiniz. Yaklaşık olarak bir hafta süre ile gülme, ağlama, bağırma, esneme ve benzeri yüz mimik hareketlerinden sakının. 2 ay süre ile herhangi bir darbeye maruz kalmamanız gerekmektedir. Bu ameliyat sonrası kendinizde meydana gelen değişikliği göz görebilecek ve kendinizle barışık bir kişiliğe sahip olacaksınız. Ameliyat sonrası herhangi bir pişmanlığınızın olmayacağından emin olabilirsin. Çevrenizde bu estetik ameliyatını olan kişilerin memnuniyetini de araştırabilirsiniz. Burun estetiği ile daha estetik ve sağlıklı bir yüzünüz olacaktır.