Azar Uygulamasının Artıları ve Eksileri

İnternetin akıllı telefonlarda yaygın şekilde kullanılmasıyla artık binlerce farklı uygulamayı da görmek mümkündür.  Azar uygulaması da bunlardan biridir. Kameralı görüşme ve yazılı konuşma fırsatı veren bu uygulama,  birçok artı ve eksileri de beraberinde getirecektir.  Azar uygulaması, ücretsiz şekilde indirilebilir. Google Play ya da diğer internet sitelerinden bu uygulamayı ücretsiz birkaç adımda indirebilirsiniz. Ancak indirme işlemleri sonrasında ücretli uygulamalar olabilmektedir. Örneğin değerli taş alırken para ödemeniz gerekebilir.

Azar Uygulamasının Artıları Ve Eksileri

Birçok farklı ülkeden kişilerle tanışma fırsatı vermesi, görüntülü şekilde rastgele insanlarla görüşme gibi eğlenceli işlemler bu uygulamanın öne çıkan avantajlarındandır. Ayrıca uygulamanın ücretsiz indirilmesi de artı sağlar. Bu uygulama Android işletim sistemi olan telefonlar için geçerlidir.  Ayrıca dil yabancı bile olsa anında çeviri özelliği ile anlaşmak mümkündür.   Uygulamanın eksilerine gelince de gelişigüzel şekilde insanlarla görüşme olduğu için olumsuz davranış sergileyen kişilere de rastlayabilirsiniz.  Ayrıca dolandırılmak için de uygun bir zemin yaratmaktadır. Yani kişisel bilgilerinizi kesinlikle paylaşmamanız gerekir. Bunun dışında bazı kullanıcılar pahalı olduğunu da söylemektedir. Cinsiyet ve ülkeye göre arama yaparken ücretli uygulama olabilir. Yani pahalı kısımlarının olması memnuniyet vermemektedir.

Kişisel Bilgilerin Korunması

 Azar uygulaması kullanımı sırasında kullanıcıların merak ettiği bir konu kişisel bilgilerin korunması durumudur. Kişisel bilgileriniz gizlilik politikası gereği başka kişilerle paylaşılmamaktadır. Ancak kendinizin görüşme sırasında bilgilerinizi paylaşmamanız gerekir. Yani yabancı kişilere ilk birkaç görüşmede hemen kişisel bilgileri verirseniz dolandırılma ihtimaliniz çok yüksektir. Kaldı ki yeni tanıştığınız kişilerle bu tür alışveriş olması da pek uygun bir durum değildir. Suiistimale açık bir durum olduğu zaten baştan belli olacaktır. Bunun dışında profil bilgileri göründüğü kadar olacaktır.

Azar Uygulaması Kullanımı

Azar uygulaması kullanımı ekranda sağdan sola bir hareketle başka kişilerle görüşmeyi mümkün kılar. Uygulama son derece basittir. Ancak işlem yapmak için öncelikle kurulumu yapmak ve sonra da üyelik oluşturmak gerekir. Bilgilerinizi girdikten sonra da uygulama açılması beklenir. Ekranı sağdan sola doğru kaydırdığınızda, yeni kişi ekranda görülecektir. 5 saniye kadar bekleme olur.  Eğer konuşma 10 saniyeden fazla olursa beğeni butonu görülecektir. Uygulamada bazı yerlerde değerli taş uygulaması ücretli şekilde devam etmektedir. Cinsiyet seçimi ve bölge seçimlerinde bunlardan almak ve bir miktar ödeme yapmak gerekir.

 Azar Üyeliği Silmek

Azar üyeliğini silmek için uygulama üzerinden bir şey yapılamamaktadır.  Bunu yapabilmek için öncelikle tarayıcınızdan azarlive.com adresine gitmeniz ve buradan delete my account seçeneğine gelmeniz gerekir. Bu bölümü işaretledikten sonra isim ve soy isim bilgileriniz ve sizden istenen diğer bölümlerden detayları girerek işlem yapabilirsiniz.  Daha sonra neden üyeliği iptal ettiğinize dair bir yazı yazabilir ve üyeliği sonlandırabilirsiniz.  Eğer yeniden indirmek ve üye olmak isterseniz bu durumda farklı bir adres kullanmanız gerekebilir.

Azar Türkiye Twitter Hesabı

https://twitter.com/AzarTurkiye

Azar Türkiye Instagram Hesabı

https://www. instagram.com/azarturkiye/